Dobrý deň.Volám sa Martin a už som zúfalý. Potreboval by som poradiť. Môj problém spočíva vtom, že mojej bývalej priateľke som spoludlžníkom na úvere vo výške 12000 € pri mesačnej splátke 175 €. Ona dlh neplatí a už 9 mesiacov ho splácam ja, ale finančné možnosti nemám nato aby som vtom mohol pokračovať. Ja mám totiž tiež úver s mesačnou splátkou 280 € a môj prijem je vo výške 450 € Takže keby som to chcel zvládnuť musel by som mať minimálne 600 € príjem čo je nemožné dosiahnuť nakoľko mám diagnostikovanú sclerosis-multiplex. Ja viem že banka bude dlžnú sumu vymáhať od spoludlžníka, ale ja nemám majetok a bývam u rodičov. Keby nebolo ich tak nemám ani strechu nad hlavou. Prosím poraďte mi ako mám postupovať. Mám od bývalej priateľky doklad o uznanie dlhu už spomínanej pôžičky overenú na notárskom úrade. Vážne to nezvládam splácať aj keby som neviem ako chcel. Prosím poraďte.

Dobrý deň,

Nakoľko je Vaša otázka len všeobecná a nepredložili ste konkrétne doklady, nie je možné zaujať stanovisko v danej veci.

Vami popísaná situácia nemá súvis s exekučným konaním , a preto Vám odporúčam kontaktovať niektorú z advokátskych kancelárii Slovenskej republiky, respektíve niektoré z centier bezplatnej právnej pomoci.

Zároveň Vám odporúčam obrátiť sa priamo na príslušnú banku za účelom prejednania Vašej situácie a zváženia možností a ďalších postupov v danej veci.